Počasie

Kapverdské ostrovy sú obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú slnečné počasie, krásne pláže a bohatú kultúru. Najlepší čas na návštevu Kapverd závisí od vašich preferencií a záujmov. Tu je prehľad rôznych období a faktorov, ktoré by ste mali zvážiť:

Zimné mesiace (november až február): Toto obdobie je veľmi obľúbené medzi turistami, ktorí chcú uniknúť zimnému počasiu v Európe. Teploty sú mierne, okolo 24-28 ° C, a je to skvelá doba na plážový odpočinok a vodné aktivity. To je tiež doba, kedy sa konajú niektoré kultúrne festivaly.

Jar a jeseň (marec až apríl, september a október): Tieto mesiace ponúkajú mierne teploty a menej žiarivé slnko ako v zime. Je to ideálny čas na preskúmanie ostrovov, turistické aktivity a spoznávanie miestnej kultúry.

Leto (máj až august): Letné mesiace sú teplejšie, s teplotami okolo 28-32 °C. Toto obdobie môže byť horúce a slnečné, čo je ideálne pre milovníkov pláží a slnka. Buďte však pripravení na horúce teploty a vyššiu vlhkosť vzduchu.

Veterný sezón (december až jún): Na Kapverdách môže byť veterno, najmä na východných ostrovoch. Toto obdobie je obľúbené medzi surferi a kite surferi, ktorí využívajú silné vetry.

Celkovo, Kapverdy ponúkajú príjemné počasie po väčšinu roka. Kedy presne ísť, závisí od vašich preferencií týkajúcich sa počasia a aktivity, ktoré plánujete počas svojej návštevy. Pri plánovaní cesty odporúčam sledovať aktuálne počasie, letové ponuky a udalosti na ostrovoch, aby ste si mohli vybrať najvhodnejší čas na svoju návštevu.

Ake je tu počasie ? 

Teplota mora

Priemerná teplota v roku

počasie na Kapverdských ostrovoch

Aktuálne počasie Praia:

Praia
26°
Mostly Cloudy
06:2318:26 -01
Feels like: 28°C
Wind: 18km/h NE
Humidity: 84%
Pressure: 1011.18mbar
UV index: 0
FriSatSun
31/25°C
32/25°C
31/24°C