São Vicente

São Vicente je jeden z hlavných ostrovov súostrovia Kapverdských ostrovov. Nachádza sa na severozápade súostrovia a je druhým najväčším ostrovom po ostrove Santiago. Hlavným mestom São Vicente je mesto Mindelo, ktoré je najväčším mestom na ostrove a druhým najväčším mestom v celých Kapverdách

Mindelo je kultúrnym a umeleckým centrom Kapverdských ostrovov. Mesto je známe svojou bohatou hudobnou scénou a organizovaním rôznych hudobných festivalov a podujatí. Kapverdská hudba, najmä morna a coladeira, má v Mindele silnú tradíciu a hudba sa často ozýva na mnohých miestnych festivaloch a koncertoch.

Ostrov São Vicente je tiež obľúbeným turistickým cieľom, predovšetkým vďaka krásnym plážam, teplému počasiu a bohatému kultúrnemu dedičstvu. Návštevníci sem prichádzajú za odpočinkom na plážach, potápaním a šnorchlovaním v priezračných vodách, a tiež za poznávaním miestnej kultúry a tradičných zvyklostí.

Ostrov São Vicente je tiež známy pre svoj karneval, ktorý sa koná každoročne vo februári. Tento festival priťahuje návštevníkov z celého sveta a je plný hudby, tanca, farebných kostýmov a veselí.

Na ostrove São Vicente sa nachádza aj krásne údolie Monte Verde s výhľadom na Mindelo a okolitú krajinu. Toto miesto ponúka panoramatický výhľad a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú užiť krásne scenérie.

Celkovo sa dá povedať, že São Vicente je fascinujúcim ostrovom, ktorý spája krásne pláže, bohatú kultúru, pohostinných obyvateľov a skvelú atmosféru. Je to skvelé miesto, kde si môžete oddýchnuť, spoznať nové kultúry a zažiť nezabudnuteľné zážitky.

Viac zájazdov nájdete tu!