Sal

Ostrov Sal patrí k najnavštevovanejším ostrovom na Kapverdských ostrovoch. Skoro polovica turistov zavíta práve sem na ostrov Sal z dôvodu krásných piesočných pláží a nádherného počasia. Veľmi navštevované sú i ostrovy Boa Vista a Maio. Ekonomika ostrova bola závislá prevažne na ťažbe soli ale dnes je situácia už iná a ostrov žije prevažne z turizmu.

Hlavným mestom ostrova Sal je Espargos kde nájdete i medzinárodné letisko Amílcar Cabral. Pri prílete na ostrov Vás určite zaujmú Espargošské pyramídy (dva pôvodom vulkanické kopce)

Santa Maria pláž
Pláž na ostrove Sal, Santa Maria

Santa Maria je najdôležitejším mestom na ostrove z hľadiská cestovného ruchu. V meste je vybudovaných veľa hotelových komplexov a tak každý turista si tu príde na svoje. Či už je to azúrovo  voda v Atlantiku alebo nádherné biele piesočné pláže. Exotika tu na Vás dýcha z každej strany.

LAST MINUTE zájazd na ostrov SAL

Ak sa pôjdete prejsť smerom na východ od mesta Santa Maria, biele piesočné pláže vystriedajú čierne zakulatené lávové kamene a milióny lastur takzvaný „cintorín mušlí“. Ďalej natrafíte na ružové pieskovce, asi 20m dlhé akoby vytesané do pobrežia.
Odporúčame navštíviť pohorie vulkanického pôvodu Serra Negra, kde nájdete malé súkromné plážičky ideálne pre romantiku so svojou polovičkou.

Kapverdské ostrovy
mapa ostrova SAL

Ostrov Sal je známy i tým, že sa tu vyliahnu tisíce korytnačiek. Ak prídete koncom leta môžete toto predstavenie vidieť na vlastne oči.

Ostrov ponúka pre turistov raj na zemi. Môžte skúsiť surfing, windsurfingkitesurfing či sa ísť potápať do podmorských jaskýň. Za vyskúšanie stojí i celodenný rybolov veľkých rýb.

V hotelových komplexoch nájdete tenisové, volejbalové či minigolfové vyžitie. V miestnych požičovňach je dokonca možnosť si požičať i bicykel.

Nočný život je na ostrove a hlavne v meste Santa Maria veľmi bohatý. Bary, reštaurácie, diskotéky nesmú chýbať.  Odporúčame ochutnať miestnu špecialitu Arroz de marisco, miestne drinky a pochutiny.