Santo Antão

Santo Antão je jedným z hlavných ostrovov v súostroví Kapverdských ostrovov. Nachádza sa v Atlantickom oceáne, severozápadne od afrického pobrežia. Je to druhý najväčší ostrov Kapverd po ostrove Santiago. Ostrov Santo Antão je známy svojou spektakulárnou prírodou a malebnými krajinami.

Na ostrove Santo Antão nájdete horské masívy, útesy, zelené údolie, plantáže, rozsiahle vinárske polia a malebné dediny. Ostrov je obľúbeným cieľom pre turistov, ktorí sa chcú vydať na treky a pešie túry po nádhernej prírode. Najvyššou horou je Topo de Coroa s výškou cez 1 979 metrov nad morom.

Hlavným mestom ostrova Santo Antão je Ribeira Grande, ktoré sa nachádza na severovýchodnom pobreží. Ribeira Grande je malebné mestečko so starými historickými budovami a príjemnou atmosférou. Je to tiež dobrý východiskový bod na objavovanie krás ostrova.

Na Santo Antão sa nachádza mnoho malebných dedín, kde môžete zažiť tradičný kapverdský životný štýl. Medzi nimi sú Ponta do Sol, Paul, Porto Novo a ďalšie. Miestni obyvatelia sú ústretoví a vrelí, čo posilňuje pohostinnosť Kapverd.

Poľnohospodárstvo je jedným z dôležitých zdrojov obživy na ostrove Santo Antão. Tunajšia pôda a klíma sú ideálne na pestovanie rôznych plodín, ako sú cukrová trstina, káva, banány, citrusové plody a ďalšie. Turistika je tiež dôležitým priemyslom, najmä vďaka nádherným krajinám a turistickým trasám.

Celkovo sa dá povedať, že Santo Antão je rajom pre milovníkov prírody a turistov hľadajúcich pokoj a autentický kapverdský zážitok. Ostrov ponúka úchvatné výhľady, malebné dediny, pešie túry a možnosť spoznávania tunajšej kultúry a životného štýlu. Je to miesto, ktoré si zaslúži návštevu pre všetkých, ktorí hľadajú unikátne dobrodružstvo v nádhernej krajine.

Viac zájazdov nájdete tu!