Santiago

Santiago je najväčším a najvýznamnejším ostrovom v súostroví Kapverdských ostrovov. Leží v Atlantickom oceáne približne 570 kilometrov juhozápadne od afrického pobrežia. Hlavným mestom Kapverd je Praia, ktorá sa nachádza práve na tomto ostrove.

Ostrov Santiago je známy svojou bohatou históriou a kultúrou. Je to miesto, kde sa uskutočnili prvé osady portugalských objaviteľov v 15. storočí. Mesto Cidade Velha na juhozápadnom pobreží bolo dokonca prvým európskym mestom založeným mimo Európy. Vďaka svojej histórii je Cidade Velha zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Santiago je tiež kultúrnym centrom Kapverd. Na ostrove sa nachádzajú trhy, múzeá, historické pamiatky a mnoho umeleckých a hudobných festivalov. Kapverdská hudba, najmä žánre ako morna a coladeira, má silné korene na Santiago a je obľúbená nielen medzi miestnymi, ale aj medzi návštevníkmi.

Ostrov Santiago ponúka aj nádhernú prírodu a krajinu. Tunajšia krajina je rôznorodá, od sopečných vrcholkov po zelené údolie a pláže. Na ostrove môžete nájsť nádherné piesočné pláže, kde si môžete oddýchnuť a užiť si slnko a teplé vody oceánu.

Santiago je tiež dôležitým ekonomickým centrom Kapverd. Má rozmanité odvetvia, ako je poľnohospodárstvo, rybolov, ťažba a turizmus. Poľnohospodárstvo zahŕňa pestovanie cukrovej trstiny, banánov, kávy a ďalších plodín. Rybolov je významný najmä na východnom pobreží ostrova.

Celkovo sa dá povedať, že Santiago je zaujímavý a krásny ostrov, ktorý spája bohatú históriu, kultúru a nádhernú prírodu. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú spoznať kapverdskú kultúru, užiť si slnečné pláže a objavovať fascinujúce miesta plné histórie a atmosféry.

Viac zájazdov nájdete tu!