Boa Vista

Tento ostrov je tretím najmenším ostrovom, lákajúci turistov najkrajšími plážami na celých Kapverdských ostrovoch. Boa Vista znamená v portugalčine „dobrý pohľad“. A názov vás rozhodne nesklame. Toto príznačné meno ostrov dostal pri svojom objavení, loď bojujúca s vlnami sa priplavila k ostrovu a námorníci, ktorý po dlhej dobe uvideli pevninu šťastne hlásili kapitánovi: „Boa Vista“, miesto obvyklého „Zem na obzoru“

Boa Vista je väčší ako ostrov Sal. Na Boa Viste zažijete väčší pokoj ako na Sale. Ľudia sú tu iní – tradicionálne ladení, hektickosť turistického centra, akým je Santa Maria, tam nepoznáte.

Je tam lacnejšie, a to zreteľne. Letisko v hl. meste ostrova Sal Rei vás pozdraví žiarivými farbami a prekvapí veľmi neobvyklým architektonickým riešením- letisko je veľmi vtipne postavené tak, že de facto nemá steny! To ocení zvlášť ten, kto už zažil neklimatizovanú letiskovú halu v trópoch.

Boa Vista leží v rovnakej úrovní so Saharou. Do Dakaru to odtiaľ je len 460km. Vietor vanie tiež odtiaľ, teda vás neprekvapí, že tu nájdete nekonečné piesočné duny naviate sem cez oceán. V meste Rabil je na konci miesto, odkiaľ  je možné pozorovať neuveriteľnú scenériu : pred vami veľký palmový háj, za ním kontrastujúce oslnivé biele piesočné duny, za ktorými sa v diali zdvíhajú hory – a celý pohľad uzatvára modrá farba Atlantiku za nimi.

Kapverdské ostrovy
Pláž na ostrove Boa Vista

LAST MINUTE zájazd na Boa Vista 

Zvuk pokojného ostrova Boa Vista dotvárajú trilky exotických vtákov. Je možné, že debatujú s karetami alebo s kytovcami, ktoré z času na čas vidieť v plytkých vodách okolo ostrova Boa Vista. Naplánujte si návštevu vraku lode Santa Maria alebo preskúmajte pevnosť Duque de Braganca, ktorá bola vybudovaná na ochranu ostrovčeka Ilheu de Sal Rei pred pirátmi. Ošľahané duny púšte Deserto de Viana s červeným a hnedým pieskom sú inšpirujúce.

Kapverdské ostrovy
Vrak lode Santa Maria